Ponedjeljak sv. Anastazije

Ponedjeljak     nema mise
  Utorak   19 sati +Kate, Ana, Anto i Juro Matijevič
  Srijeda   19 sati +
  Četvrtak   19 sati +Josip Pleše (god)
  Petak   19 sati +Josip Grgič (god), +Jela i Ivan Abaz

18 sati u Podbrđu +Luca Jurišič (god)
  Nedjelja

8 sati

+Marija i Marko Bolješič
  08.05.2016.   9:30 sati

+Vlasta Golik, Mara Azenič, Vedran Grabarovič,

Zdenka i Franjo Midlil

11 sati

za puk

ŽUPNA KATEHEZA:

3. razred – PRVOPRIČESNICI – u srijedu u 10 ili 16sati
8. razred – KRIZMANICI – u srijedu u 9 ili 15 sati
7. razred   – u srijedu u 11 ili 17 sati
SRIJEDA   - A turnus u 14.20 sati (od 1. do 6. razreda)
ČETVRTAK   - B turnus u 9.30 sati (od 1. do 6. razreda)

U subotu (7.5.2016.) u 18 sati - sv. Misa je u Podbrđu. Slavimo sv. Florijana - nebeskog zaštitnika naselja Podbrđa i vatrogasne zajednice grada Popovače.

SEMINAR NOVE EVANGELIZACIJE

Voditelji: izaslanici prof. dr. sc. Tomislava Ivančiča

Popovača, Pastoralni centar, Kutinska 8 (u crkvenom dvorištu)

6. svibnja (petak) 19-21 sat

7. svibnja (subota) 9-12 i 15-18 sati

8. svibnja (nedjelja) 9-12 i 14-16 sati

Seminar je namjenjen svim ljudima;

1. ponajprije za one koji su praktični vjernici da bi produbili svoja iskustva u vjeri

2. za one koji su postali mlaki i nemarni da kroz stjecanje iskustva vjere opet budu gorljivi

3. za one koji su kršteni a u tome više ne vide smisla da prikticiraju svoju vjeru.

Seminar je za one koji su kršteni a nisu poučeni a traže način da povjeruju te za one koji ne shvačaju vjernike ni Crkvu a htjeli bi, za one koji pate zbog bilo koje ovisnosti... a žele izlaz u slobodu.

Seminar je za svakog čovjeka dobre volje. Za svakog koji traži zajedništvo, a ne dijeljenje; koji traži razumijevanje a ne osudu; koji traži smisao unatoč svim besmislenim porukama, ponudama i praksama. Seminar če pomoči svakome da spasenje barem početno okusi i i da se uputi na Kristov put.

Osim što seminar dovodi do osobnog iskustva vjere on pomaže da i drugi dođu do iskustva u vjeri. To je iskustvo da Bog daje sve što je obečao po svome Sinu Isusu. To je iskustvo susreta sa živim Bogom, iskustvo radosti u molitvi, iskustvo novog razumijevanje Božje riječi, novih sposobnosti za život, veče ljubavi, sigurnosti da Bog postoji, iskustvo uslišanih molitava i promjene života. Čovjek ulazi u slobodu, i ima potrebu to svjedočiti.

Nova evangelizacija otvara čovjeku put izlaza iz njegovih teških stanje. Kroz novu evangelizaciju spoznat češ temeljne istine života.

Dođi takav kakav jesi sa svojim tijelom i svojim "ja", nemoj ga ostaviti kod kuče ili na poslu. Vrijedan si! Radujemo se tvom dolasku!

Ponedjeljak u 19:30 sati - radionica za odrasle i mlade!

U srijedu u 9 sati sv. Misa za provopričesnike i njihove roditelje a nakon mise u 19.30 sati -Roditeljski sastanak za prvopričesnike.

ZBOR

U PETAK U 19.30 sati - PROBA ZAZBOR MUŠKI

U PETAK U 20.30 sati - PROBA ZA ŽENSKI ZBOR

U subotu - Radionica za djecu (posebno ZA prvopričesnike i očeve) priprema Majčinog dana u Vatrogasnom domu.

U nedjelju na misi u 9.30 sati - program za MAJČIN DAN

U subotu - proba za dječji zbor u 11 sati.

Ministrantski susret u subotu u 11.30 sati.

Ozivi:

Marin Poleto - Mateja Budim

Matija Kuharič - Jasmina Erdelj

Tisak: Glas Koncila

SVIBANJSKE POBOŽNOSTI : U nedjelju započet čemo sa svibanjskim pobožnostima u čast B.D. Marije Kraljice svibnja. Svake večeri u 18.30 sati krunica i litanije Majci Božjoj, zatim večernja Misa u 19 sati. Pozivamo svu školsku djecu koja su prije podne u školi da se priključe svim vjernicima na pobožnosti moljenja krunice.

1. i 2. razred če predmoliti sa svečenikom u utorak

3. i 4. razred če predmoliti sa svečenikom u srijedu