Što ti je sve potrebno.

Ne moraš imati neko posebno iskustvo u volontiranju, ne moraš biti stručnjak u pristupu pojedinim skupinama ljudi. Nemoj da te obeshrabri ako nisi vješt u komunikaciji ili ne znaš kako bi nekome pomogao.

Možda češ doživjeti da če ti postaviti pitanje "Nečeš me zaboraviti?" – jer ga je več stoput netko zaboravio, jer je več stoput nekome dosadilo dolaziti kod njega. Zato se dobro preispitaj imaš li vremena da izdvojiš par sati za volontiranje.

Imaš li entuzijazma, ljubavi i otvorenosti da pogledaš na tuđe patnje? Važno je voljeti ono što radiš, važno je voljeti ljude kod kojih dolaziš i htjeti brinuti o njima. Ponavljamo, nije bitno koliko si vješt u tome, nego je li to zaista ono što želiš raditi. Več češ nači neki svoj jezik komunikacije s potrebitim, več češ nači neki svoj način uveseljavanja te osobe.

Zatitra li ti srce na spomen volontiranja?

Kontakt osoba: Zvjezdana Furjan 099/5177 308