25. NEDJELJA KROZ GODINU - 21.09.2014.

Ponedjeljak   Emerita, Mauricije, Silvan, Oton, Kvatre

28.09.2014.   9:30 sati +
      11 sati
za puk

Ove nedjelju u 11 sati je krštenje Lucije Lukšič kao 5. djeteta u obitelji koje če doči krstiti mons. Vlado Košič, biskup i tako počastiti obitelj Lukšič i nagraditi njihovu nesebičnost i ljubav prema djeci.

Pobožnost Milosrdnom Isusu  utorkom u 19.30 sati

Devetnica sv. Mihaleu Arhanđelu je od 20.09. - 28.09.2014. pola sata prije Sv. Misa.

Ove nedjelju 21. rujna skupljat čemo pomoč za gradnju zavjetne crkve u Kninu koja je jako potrebna tamošnjim vjernicima a također je i spomen na velike događaje oslobođenja naše Domovine 1995.

Ozivi: Tihomir Ivica Kumpovič i Danijela Duhanaj če se vjenčati 27.09.2014. u Bogdanovcima

Tisak: Glas Koncila

Poštovani, pozivam Vas da se pridružite molitvi za Biskupsku sinodu u Rimu, za njezin uspjeh i za naše obitelji o kojima če Sinoda raspravljati.

ŽUPNA KATEHEZA TJ. ŽUPNI VJERONAUK

DRAGI RODITELJI!

POZIVAMO VAS I VAŠU DJECU DA SE UKLJUČITE U RAD ŽUPE. OVE GODINE  OSIM  DJEČJE MISE U 9:30, PRIPREMILI SMO  NEKOLIKO SKUPINA U KOJE MOŽETE UKLJUČITI SVOJU DJECU.

MINISTRANTI – SUBOTA U 11.30, PROBA I UPIS NOVIH ČLANOVA( VODI VLČ. MATO DRAGANOVIĆ)

DJEČJI ZBOR-  SUBOTA 11:00,   PROBA I UPIS NOVIH ČLANOVA (SVIRAČICA KARLA PREBEG)

ŽUPNA KATEHEZA

SRIJEDA  PRVOPRIČESNICI  U 10 ILI 16h (VODI VLČ.MATO DRAGANOVIĆ)
  SEDMI RAZREDI U 11 ILI 17h (VODI VLČ.MATO DRAGANOVIĆ)
  KRIZMANICI 9 ILI 15h (VODI VLČ.MATO DRAGANOVIĆ)
  1a, 2a, 4a i 4c u 16:30 – 17.15 (VODI MARINA MEĐIMUREC ČUPIĆ)
  5A,5C, 6A I 6C  u 17:30- 18:15 (VODI MARINA MEĐIMUREC ČUPIĆ)
ČETVRTAK  10:00- 10:45  5 b, 5 d, 5e, 6 b i  6d (  (VODI MARINA MEĐIMUREC ČUPIĆ)
  10:50- 11:35  1b,2b i 4b (VODI MARINA MEĐIMUREC ČUPIĆ)

DRAMSKO-RECITATORSKA SKUPINA  - upis i proba u subotu u 11h.

KREATIVNA RADIONICA -  4.10., od 9.30 do 11.30 (raspored razreda i ono što trebate donijeti sa sobom reči če vam vjeroučitelji)

ZBOR MLADIH – UPIS NOVIH ČLANOVA SVAKU NEDJELJU PRIJE MISE U PASTORALNOM CENTRU U 10.30 (SVIRAČICE VALENTINA TADIĆ I TOMISLAVA ŽILIĆ)

ČITAČI – NA MISI U 8, 9:30  i  11 SATI !

USKORO KREĆE KATEHEZA ZA MLADE, TE KATEHEZA ZA ODRASLE  I  BIBLIJSKO-LITURGIJSKA GRUPA,  O TOČNIM  TERMINIMA BITI ĆETE OBAVIJEŠTENI  NA MISAMA.

*U školi ga nazivamo »vjeronauk«, a u župnoj zajednici »crkvena ili župna kateheza«. One koji pohađaju vjeronauk u školi nazivamo »vjeroučenici«.Polaznike župne kateheze zovemo »katehizandi«, to jest oni koji žele da još dublje u njima odjekne Isusova radosna vijest, slaviti osobito kroz liturgijsku godinu i sakramente i živjeti vjeru u krščanskoj odnosno župnoj zajednici kako bi mogli vjeru svjedočiti i iz nje djelovati.
Što se tiče načina rada ili (kako to zovemo) metode, valja imati pred očima činjenicu da je vjeronauk školski predmet i treba voditi računa o odgojno-obrazovnim ciljevima i načinu rada u školi, dok je župna kateheza određena ciljevima i potrebama župne zajednice, usredotočene na liturgiju, zajedništvo i služenje.
S obzirom na rezultate, vjeronauk u školi smjera prema izgrađivanju odgovornih stavova prema krščanskoj/katoličkoj vjeri i stjecanju religiozne odnosno krščanske kompetencije, dok je kateheza okrenuta prema osposobljavanju za svjedočki život u vjeri, obnovi Crkve i djelovanju iz vjere u društvu.Jednom riječju, nije riječ o poistovječivanju ili suprotstavljanju več o skladnom razlikovanju i međusobnom nadopunjavanju školskog vjeronauka i župne kateheze.

RADUJEMO SE VAŠEM DOLASKU!

VLČ. MATO DRAGANOVIĆ