Ovaj tjedan slavimo:

Ponedjeljak Hilarije i Ticijan; Smiljan
Utorak Sv. Patrik; Domagoj; Hrvatin
Srijeda Ćiril Jeruzalemski; Salvator
Četvrtak JOSIP, zaručnik BDM
Petak Nicet; Klaudija; Vladislav
Subota Serapion; Vesna; Vlasta
NEDJELJA: 4. Korizmena ¨Sredoposna¨ Lea Rimska; Oktavljan

 

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 15. ožujka 2020.]
Ukratko: koronavirus COVID-19, događanja u župi, ponašanje.

Događanja u župi za vrijeme epidemije

1.) Svete mise: održavaju se do daljnjega. Bit će bez pjevanja. Kraćeg trajanja.
2.) Kateheza za djecu: odgađa se dok je škola zatvorena.
3.) Pobožnosti (križni put i krunica): moli se osobno.
4.) Župni ured: radi prema rasporedu.
5.) Župna skrb u bolnici (19.03.): odgađa se.
5.) Blagoslov pčela (21.03.): odgađa se.
6.) Čišćenje crkve: prema rasporedu, pojačane higijenske mjere.
7.) Probe pjevanja, organizirani susreti: odgađaju se.
8.) Ispovijed: u župnom uredu prije svetih misa.
9.) Sprovodi: kraći, odmah nakon sprovoda je sprovodna misa.
10.) Zbog navedenih mjera i ljudske potrebe, uvodimo sljedeće: od utorka do petka crkva će biti otvorena od 17 sati za pojedinačnu molitvu pred Presvetim oltarskim sakramentom.

 

Ponašanje u crkvenom prostoru zbog virusa COVID-19

1.) Oslobođeni od dolaska na svetu misu: stari i nemoćni, vjernici sa simptomima infekcije dišnih putova, vjernici koji kašlju, bolesni, vjernici koji su od 11. ožujka došli iz inozemstva, vjernici koji sumnjaju da su zaraženi virusom.

2.) Prije ulaska u crkvu pročitajte upute za ponašanje! Obavezna dezinfekcija ruku sredstvom Plivasept blue na punktu kod ulaznih vrata. Kada popunite klupe (poštujući razmak), preostali neka ostanu u crkvenom dvorištu.

3.) Pravila ponašanja u crkvi i dvorištu: držite razmak od 1 metra, zabranjuje se fizički kontakt, pričest je isključivo na ruku, ne razgovarajte, ne dodirujte područje glave/lica, zabranjeno je uspinjanje do sakristije ili oltara. Ministranti ne dolaze u sakristiju niti poslužuju kod oltara. Milostinja se daje nakon svete mise u košarice koje budu držali ministranti na stazi pored kipa bl. Alojzija Stepinca.

4.) U crkvi i oko nje ostanite mirni. Zadržite molitveno ozračje i u svojim domovima. Poduzet ćemo u crkvi sve mjere kako bismo održavali visoku razinu čistoće. Nakon svake svete mise obavlja se dezinfekcija klupa, klecala i vrata sredstvom Asepsol-eko 5%. Župnik također redovito prije svete mise, prije i poslije pričesti dezinficira ruke.