Kao što se vidi; orgulje koje smo kupili, (presložili, restaurirali novi umjetnički okvir i ormar napravili), tj. sada su dobile svoj konačni oblik, treba još nešto detalja urediti (bojenje cijevi, i obući sviraonik) a kad bi bilo dovoljno velikih kumova onda bi kupili novi sviraonik. Hvala Bogu što su već počeli kumovi davati za orgulje. Budući smo pri završetku radova već smo puno toga platili ali smo u velikom, velikom minusu. Pa se nadam i molim i Vas da se uključite kao kumovi koji to možete. Orgulje imaju preko 1100 cijevi. Pa svako može kumovati tj. kupiti 1 cijev. Napravio sam plan kako je to moguće. Kum se orgulja može biti: počevši od 200 kn, 50 eura, 500 kn, 100 eura, 1000, kn, 200 eura, 2000 kn, 500 eura, 5000 kn, 1000 eura, i više od 1000 eura. A već sad imamo 2 donatora s više od 1000 eura, a neki koji su dali manje a za njih je to doista znatno i puno. Ako tako i mi budemo dali znatno i osjetno dovršit ćemo to veliko djelo za crkvu i župu.

Poštovani,

Poštovani, u potpunoj ovisnosti o dobrim ljudima koji su voljni nesebično pomoći i time podržati naš projekt – orgulje, slobodan sam Vas zamoliti za financijsku pomoć.
Za župu je to vrlo velik izdatak za koji ni višegodišnja redovna sredstva ne bi bila dostatna.
Molimo Vas stoga za pomoć kako bi mogli dovršiti to veliko djelo za crkvu i župu.
Sredstva se mogu uplatiti na žiro-račun župe Popovača broj (U PBZ): HR47 2340009 1100182889

Zahvalna srca zazivljem na Vas Božji blagoslov!