Ovaj tjedan slavimo:

Ponedjeljak Aurelija, Zlata, Kleofa, Firmin
Utorak sv. Kuzma i Damjan, Damir, Kresencija, bl. Pavao VI.
Srijeda sv. Vinko Paulski, Vinka, Vicent, Gaj
Četvrtak Većeslav, Vjenceslav, Lovro Ruiz, Lovorko
Petak SV. MIHAEL, GABRIJEL I RAFAEL, arkanđeli
Subota sv. Jeronim, Jerko, Grgur, Časlav
Nedjelja 26. NEDJELJA KROZ GODINU

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 24. rujna do 01. listopada 2017. godine

 

Dan

 

Vrijeme

Nakana

  Ponedjeljak   nema mise  
  Utorak   19 sati po nakani za blagoslov života i novi posao, +iz ob. Dujak,
+Vesna Japec, Mijo Rupčić i +iz ob. Trgovac
  Srijeda   19 sati +Dominik Jurčić (god)
  Četvrtak   8 sati +Branko Šavrić, +iz ob. Jakovljević i Marija Pelegrin
  Petak   19 sati +Stjepan Kolenković, Đuro i Marija Kovač
  Subota   8 sati +Božidar Šporer
  Nedjelja   8 sati +Biserka Landekić (god)
  01.10.2017.   9:30 sati +
      11 sati za puk

 

DANAS U NEDJELJU, 24.9.2017.
POSJETITI ĆE NAS ŠTIĆENICI DOMA SV. VINKO PAULSKI, OBOROVO!
MISA U 11H, NAKON MISE KRATKI PROGRAM I DRUŽENJE!

VOLONTERI ŽUPNOG CARITASA PRIPREMITI ĆE ZA NJIH RUČAK U PASTORALNOM CENTRU.
ZAHVALJUJEMO VAMA KOJI STE ISPEKLI KOLAČE ZA DRUŽENJE.

 

ŽUPNA KATEHEZA (ŽUPNI VJERONAUK)

PRVOPRIČESNICI   u petak 11 ili 15 sati
KRIZMANICI   u petak 10 ili 16 sati
(Za "A" smjenu u subotu u 10 sati)
SEDMI RAZRED   u petak 9 ili 17 sati

Subota, 30.9.
- 10.00 KARITATIVNA GRUPA
- 10.00 PANO GRUPA
- 10.00 - 10.45 župna kateheza (vjeronauk) i radionica ZA PRVI I DRUGI RAZRED
- 10.10-10.55 RADIONICA ZA TREĆI RAZRED
- 10.00 – 10.45 RADIONICA ZA SEDMI I OSMI RAZRED
- 10.30 ČITAČI NA MISAMA – DJEČJA SKUPINA
- 11.00 DRAMSKA SKUPINA

U ponedjeljak je kreativna radionica za mlade i odrasle u 19.00 sati ( pozivamo i nove članova).

Pobožnost Milosrdnom Isusu utorkom u 19.30 sati.

PETAK – 19.30 ČITAČI NA MISAMA - odrasli

U subotu u 11 sati - proba dječjeg zbora

Ministrantski susret u subotu u 11.30 sati.

Tisak: Glas Koncila, Glasnik sv. Josipa

 

Ozivi

Marko Prevendar - Tanja Bertović (Vjenčanje: 14.10.2017. u Križu)

 

I U OVOJ PASTORALNOJ GODINI ŽELIMO NASTAVITI SURADNJU S DOMOM SV. VINKO PAULSKI , OBOROVO. ŠTIĆENICI DOMA, NJIH OSMERO I DVIJE MEDICINSKE SESTRE DOĆI ĆE NAM DANAS U POSJETU, NA MISI U 11 H, SVI KOJI MOŽETE OSTAVITE SVOJ DOBROVOLJNI PRILOG U KUTIJI ILI NEŠTO OD HIGIJENSKIH POTREPŠTINA.

Caritasova Kuća „ Sv. Vinka Paulskog“ smještena je u mjestu Oborovo, u blizini Dugog Sela. Zbrinjava odrasle osobe s tjelesnim i intelektualnim teškoćama te pridruženim smetnjama, a započela je s radom davne 1983.godine. Od tada do danas u Kući je bilo prihvaćeno nekoliko stotina korisnika s raznim vrstama oštećenja. Danas broje sedamdeset korisnika koliki je i smještajni kapacitet. O korisnicima skrbi 45 djelatnika raznih profila struke ( defektolog, socijalni radnik, fizioterapeut, radni terapeuti, medicinske sestre, njegovateljice i ostalo pomoćno osoblje).

Kuća je dobila ime po svećeniku i redovniku sv. Vinku Paulskom koji se požrtvovno brinuo o bolesnim i napuštenim ljudima, hrabro se izlažući opasnostima od zaraze i bolesti, ne mareći pritom za sebe. Nesebično se darivao za čovjeka u potrebi, objašnjavajući da ga u tome vodi Kristova ljubav. Možemo slobodno reći da je sv. Vinko osnivač suvremenog Caritasa jer je već u ono vrijeme otvarao sirotišta i druge ustanove za potrebite. Živio je vrlo skromno, moglo bi se reći pokornički, odričući se mnogo toga kako bi više mogao pružiti potrebnima. Nadahnuti njegovim žarom danas zaposlenici s ljubavlju skrbe za sedamdeset korisnika koliko ih ima na stalnom smještaju. U Kući njeguju obiteljsko ozračje, međusobno zajedništvo, vjerske i moralne vrijednosti, što se sve pozitivno odražava na korisnike Caritasovih usluga, kao i na zaposlenike koji s njima rade.

Unaprijed hvala na iskazanoj dobroj volji i pomoći. Hvala na svakom dobrovoljnom prilogu ili higijenskoj potrepštini.