Ponedjeljak Jakov Markijski
Petak Habakuk, Bibijana, Kramancije, Mariangela
Subota sv. Franjo Ksaverski, Lucije, Sofonije
Nedjelja 2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 27. studenog do 04. prosinca 2016. godine

Dan

Nakana

Ponedjeljak   6 sati po nakani na čast sv. Anti za obitelj
  Utorak   6 sati +Stjepan i Jaga Matas, Stjepan i Magdica Jelenčić, +Janja Kurtović
  Srijeda   6 sati +po nakani
  Četvrtak   6 sati + Mato Šarčević (god)
  Petak   6 sati +Tomo Lovrić i Mato Jurić, Pavo, Jela, Ivo i Ivanka Briševac
  Subota   6 sati +Mijo (god), Vesna i +iz obitelji Rupčić i Trgovac
  Nedjelja   8 sati +Anđa, Ante i Ivan Bandalo
  04.12.2016.   9:30 sati +Ivan i Andrija Čipraković
      11 sati za puk

Mise ZORNICE (radnim danom) počinju u ponedjeljak 28.11.2016. tj. sutra u 6 sati ujutro. Crkva se otvara u 5.30 sati.

Advent ili došašće podsjeća nas na Isusov dolazak na zemlju koji je dvostruk: prvi, vidljivi kad je došao u liku skromnog i siromašnog djeteta te drugi slavni kad će se pojaviti u sili i slavi nebeske vojske na svršetku svijeta. (I dok se s radošću sjećamo njegovog prvog dolaska kad se rodio u Betlehemu dotle s vjerom i nadom očekujemo njegov drugi dolazak- slavni. Između ta dva dolaska Isus dolazi nama nevidljivo sada – po milosti. Tko Isusa prima milosno u sv. Sakramentima taj dobro slavi Isusov prvi dolazak i spremno očekuje njegov drugi vidljivi dolazak.)

ŽUPNA KATEHEZA

Petak PRVOPRIČESNICI u 10 ili 16 sati
  SEDMI RAZREDI u 11 ili 17 sati
  KRIZMANICI u 9 ili 15 sati
Ponedjeljak učenici: 1.,2.,4.,5. i 6. razreda umjesto župne kateheze dolaze subotom na kreativne radionice u 10 sati

PONEDJELJAK 21.11.– kreativna radionica za mlade i odrasle u 19h...

ČETVRTAK- Liturgijsko/biblijska skupina u 19.30

PETAK - proba mješovitog zbora u 19.30 sati

SUBOTA - u 9.30 sati kreativna radionica za 1.,2.,3. i 4. razred i za 5.,6.,7. i 8. razred u 10.15 sati, proba dječjeg zbora te zbora mladih u10.30 sati

Ministrantski susret u subotu u 11.30 sati.

PALJENJE DRUGE ADVENTSKE SVIJEĆE NA TRGU (ispred knjižnice) U SUBOTU 03.12. U 18H

Pobožnost Milosrdnom Isusu utorkom u 19.30 sati

Najave:

- subota (10.12.2016.) Duhovna obnova u 9.30 -3. razdred, u 11 sati - 7. i 8. razred, a za odrasle u 16 sati
- 3. Nedjelja Došašća je nedjelja Caritasa, i ujedno podjela kolačica, čaja i vina
- župna ispovijed 19.12.2016. u 9 ili 16 sati

Tisak: Glas Koncila

Hvala svima koji su se uključili oko realizacije ideje postavljanja adventskog vijenca, hvala gradu Popovači, gospodinu gradonačelniku i suradnicima te turističkoj zajednici, hvala onima koji su ga postavljali i ukršavali - cvječari Mirjana i Matej, hvala svim zborovima koji su pjevali,svima koji su svirali, čitali i recitirali, hvala svim župljanima koji su se uključili kao i u sve dosadašnje akcije, a njihova imena ne spominjemo. Veliko hvala svima!

ISPRED CRKVE MOŽETE KUPITI BOŽIĆNE UKRASE SAV PRIHOD ODLAZI U ŽUPNI CARITAS.

ISPRED OLTARA SU KUTIJICE I KOVERTE - SVI PRILOZI ODLAZE U ŽUPNI CARITAS.