VELIKI ČETVRTAK, ČETVRTAK VEČERE GOSPODNJE

+Ivan, Andrija i +iz ob. Čiprakovič, Fišter i Srebačič

11 sati

za puk

Župna uskrsna ispovijed s pokorničkim slavljem je 21.3.2016. u 10 ili 16 sati - na Veliki ponedjeljak

KRIŽNI PUT U UTORAK U 18.30 sati.

Umjesto ŽUPNE KATEHEZE OBREDI VELIKOG TRODNEVLJA

OBREDI VELIKOG TJEDNA:

VELIKI ČETVRTAK – Misa Večere Gospodnje u 19 sati.
  Getsemanska ura od 23-24 sata kod oltara pohranjivanja (do 23 sata vode sami vjernici a od 23 sata predvodi svečenik)
VELIKI PETAK – Križni put u 15 sati
  – Služba Muke Gospodnje u 19 sati Vjernici če u sklopu obreda (Klanjanju križu poljubiti noge Raspetom ispred oltara.)
VELIKA SUBOTA Tog dana Crkva ne slavi misnu žrtvu nego ostaje uz grob Gospodnji razmatrajuči njegovu muku i smrt.
  – VAZMENO BDJENJE U 20 SATI. Vazmeno Bdjenje vrhunski je obred Velikog trodnevlja kojim se slavi tajna Kristova Usrksnuča.
  – Blagoslov jela poslije Vazmenog bdijenja
USKRS – Sv. Mise su u 8, 9.30 i 11 sati. Blagoslov jela poslije Misa u 8 i 9.30 sati.

Devetnicu Milosrdnom Isusu započinjemo na Veliki Petak. Obavljat čemo pobožnost 25 min. prije obreda ili misa.

Možete pogledati izložbu slika Križnog puta u Pastoralnom centru.

Danas u nedjelju poslije misa prodaju se uskrsni ukrasi, dio su izradila djeca na radionicama, a veči dio su izadili odrasli i mladi na svojim radionicama...Prihod ide za potrebe župnog Caritasa.

U 15h...svi članovi Caritasa ali i ostali župljani,koji mogu,doči u pastoralni, gdje če se pakirati maslinove grančice, čestitke i voče za bolesnike...koje se zatim nose bolesnicima...treba nas što više i sa što više auta kako bi se stiglo sve ravnomjerno raspodijeliti

Proba za dječju dramsku skupinu u ponedjeljak 21.3. u 11.30 sati, poslije ispovijedi...

Na Uskrs, poslije dječje mise biti če lov na čokoladne pisanice... Djeca neka donesu svoje male košarice i tražiti če ih po crkvenom dvorištu, pobjednika očekuje nagrada!

Uskrsni ponedjeljak- Uskrsni koncert u 18h, - humanitarni,ulaz je dobrovoljni prilog za potrebe župnog Caritasa!

Zajednička proba sva tri zbora biti če na Uskrsni ponedjeljak u 12h poslije mise

Dječji zbor ima probu u subotu u 11 sati.

Ministrantski susret u subotu u 11.30 sati.

Tisak: Glas Koncila, Radosna Vijest