Ponedjeljak  Nevina Dječica, mučenici
Subota sv. Bazilije i Grgur Bazijanski
Nedjelja
DRUGA NEDJELJA PO BOŽIĆU

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 27. prosinca 2015. do 03. siječnja 2016. godine

Dan

Nakana

Ponedjeljak   7:30 sati +Milan Palijan
  Utorak   7:30 sati po nakani, po nakani za zdravlje, +Marja Palijan, Stjepan Kolenkovič,
+Đuro i Marija Kovač, +Luca i Alojzije Jelaš, Milan i Ivo Pujič i Milan Gorčan
  Srijeda   7:30 sati +iz obitelji Šarčevič
  Četvrtak   19 sati MISA ZAHVALNICA
  11 sati
+Srečko Grgič (god)
  Subota   7:30 sati +Miroslava Šket
  Nedjelja
  8 sati
u zahvalu za obitelj
  03.01.2016.   9:30 sati
+Miroslav Rajter (godišnjica)

11:00 sati
za puk

U Pastoralnom centru - Božična izložba slika "Odbljesci ljubavi" Popovačke udruge likovnih stvaralaca  "Moslavački štrk".

Danas na Svetu Obitelj u 17.40 sati - Žive jaslice, glazbeno-scenski prikaz Isusovog rođenja
NEDJELJA - 27.12.2015. u 18 h, Božično-humanitarni koncert, ulaz je dobrovoljni prilog, za potrebe zupnog caritasa.Nastupaju jutarnji, muški , djecji i zbor mladih naše župe. Zbor djece i mladih Antunova srca iz Volodera,Zbor mladih Madonna Nives iz Kutine i solist Mladen Bago uz pratnju maestra Drazena Mlakara!

ŽUPNE KATEHEZE TJ. ŽUPNOG VJERONAUKA - NEMA

Tisak: Glas Koncila

RASPORED BLAGOSLOVA  KUĆA  U  ŽUPI  POPOVAČA 2015/16.

Ponedjeljak - 28.XII. – od 8.30 sati  - J. Banderiera, Milke Trnine, J. Badaliča, Brače Weiss, Nikole Tesle i  Mate Lovraka
Stepinčeva  (poslije 15 sati)
Utorak - 29.XII. – od 8.30 sati - Zagrebačka ulica jedna i druga strana
Srijeda - 30. XII. – od 8.30 sati - Sisačka jedna i druga strana, Moslavačka
Četvrtak - 31.XII. – od 8.30 sati - Polakova, Vinogradska Mikulanica i F. Stjepaniča, Pergošičeva i Josipa Ruseka
Subota - 02.I. – od 8.30 sati - Kolodvorska, Radnička, Ul. Hrv. Branitelja, Bana Jelačiča, Industrijska
Ponedjeljak - 04.I. – od 8.30 sati - Trnajec, Krmelovac-Vočarska, Veliko Brdo
Utorak - 05.I. – od 8.30 sati  - Raičevac, Nemčičeva
Srijeda - 06.I. – od 13.30 sati - Jorgovana, Jaglaca i Ruža
Četvrtak - 07.I. – od 8.30 sati - Trg G. Erdodya, Trnovka, Gaborčina, Mučnjakova
Petak - 08.I. – od 8.30 sati - Mikulanica, Čupor Moslavački i Tome Bakača, Ribnjača, Vukotinoviča
Subota - 09.I. – od 8.30 sati - Vinogradska, Zorke Sever
Ponedjeljak - 11.I. – od 8.30 sati - Podbrđe, Jelengradska (iza 15 sati)
Utorak - 12.I. – od 8.30 sati - OSTALI PO PRIJAVI

Župljani koji žele blagoslov, neka dočekaju svečenika s upaljenom sviječom na stolu, posvečenom vodom, križem i Biblijom na stolu i neka sudjeluju u blagoslovnoj molitvi.

SRETAN BOŽIĆ I BLAGOSLOVLJENU NOVU 2016. GODINU ŽELI VAM

vlč. Mato Draganovič, vaš župnik

Blagoslov obitelji, kuča i stanova počinje u ponedjeljak 28.12. na blagdan Nevine Dječice u 8.30 sati.

Zahvala vrijednim župljanima koji su se uključili u ostvarivanje ideje o Živim jaslicama.Tu ideju je prvi put smislio i ostvario sv Franjo davne 1223. god. želeči da svako mjesto postane Betlehem ali i da svatko od nas osjeti tu radost,ali i da se zamisli i pokloni pred Djetetom rođenom u štalici.
Ove godine Betlehem če postati i Popovača zahvaljujuči ovim ljudima; na prvom mjestu obitelji Koščal što su donirali sva drva za izgradnju. Na prvom mjestu gospodinu Mihovilu Andriču koji nije naš župljanin ali nam je odlučio pomoči. Zatim Zvonku Benceku, Anti Faletaru,Željku Ćorkoviču,Mati Fofiču, Stjepanu Jaiču, Andriji Faletaru, Antoniji Zohar, Meliti Pavlič, Tei Furda. Zahvala dječjem vrtiču Popovača i njihovoj ravnateljici Jasni Nociar na suradnji. Gospođama koje su šivale dio kostima Luciji Pranjič i Jagodi Grobotek.
Unaprijed hvala svim glumcima i malim i velikim te zborovima koji če uprizoriti Žive jaslice.
Hvala i vatrogascima i svima ostalima koji če se uključiti u rasvjeti i razglasu.