1. NEDJELJA DOŠAŠĆA - 29.11.2015.

Ponedjeljak sv. Andrija  apostol
Utorak Naum, Florencija, Kazimir, Klementina
Srijeda Habakuk, Bibijana, Kromacije, Mariangela
Četvrtak sv. Franjo Ksaverski
Petak sv. Ivan Damaščanski
Subota Krispina, Saba
Nedjelja
2. NEDJELJA DOŠAŠĆA, sv. Nikola biskup

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 29. studenog do 6. prosinca 2015. godine

Dan

Nakana

Ponedjeljak   6 sati
  6 sati
na čast Majci Božjoj za zdravlje, +Mato Šarčevič
  Srijeda   6 sati +Vlado Bušič
  Četvrtak   6 sati +Mijo Rupčič (god), Vesna Japec
  Petak   6 sati +Barbara i Nikola Mihanič i Milan Videk, +Ivan Nikolič
  Subota    6 sati +
  Nedjelja
  8 sati
+Monika Radoš
  06.12.2015.   9:30 sati
+Mirko Cindrič

11:00 sati
za puk

Mise ZORNICE (radnim danom) počinju u ponedjeljak 01.12.2014. tj. sutra u 6 sati ujutro. Crkva se otvara u 5.30 sati.

Nikolinjska priredba bit če u četvrtak u 18 sati – djeca od 1. do 6. godine u Domu kulture.

Advent ili došašče podsječa nas na Isusov dolazak na zemlju koji je dvostruk: prvi, vidljivi kad je došao u liku skromnog i siromašnog djeteta te drugi slavni kad če se pojaviti u sili i slavi nebeske vojske na svršetku svijeta. (I dok se s radošču sječamo njegovog prvog dolaska kad se rodio u Betlehemu dotle s vjerom i nadom očekujemo njegov drugi dolazak- slavni. Između ta dva dolaska Isus dolazi nama nevidljivo sada – po milosti. Tko Isusa prima milosno u sv. Sakramentima taj dobro slavi Isusov prvi dolazak i spremno očekuje njegov drugi vidljivi dolazak.)

Na kreativnoj radionica djeca sa svojim roditeljima su izradili ukrase za vrata i vijence za Došašče a  danas u nedjelju 29.11.2015. poslije misa na standu možete kupiti ukrase za Došašče i vijence. Vaš prilog i dar ide za Župni Caritas. Zahvaljujemo mamama i djeci na uloženom trudu, vremenu i kreativnosti.

CARITASOVA AKCLIJA:
1. Potpora siromašnim obiteljima kroz nacionalu božičnu akciju Hrvatskog Caritasa "za 1000 radosti 2015." - Zagrli svijet!
2. Nedjelja Caritasa u 3 nedjelju Došašča: "Činiti pravicu, milosrđe i smjerno s Bogom hoditi"
3. pozivom na donacijski telefon 060 9010 (6,35 kn po pozivu)
4. pomažemo desetke siromašnijih obitelje za Božič (darivanje paketa hrane i higijesnih potrepština)
5. jednoj najsiromašnijoj obitelji pomažemo (znatnija pomoč jer su i potrebe velike)

ŽUPNA KATEHEZA TJ. ŽUPNI VJERONAUK

VJERONAUK

– PRVOPRIČESNICI
u srijedu u 10 ili 16 sati
– KRIZMANICI
u srijedu  u 9 ili 15 sati
  u srijedu u 11 ili 17 sati
SRIJEDA - A turnus u 14:20 sati (od 1. do 6. razreda)
ČETVRTAK
- B turnus  u 9:30 sati (od 1. do 6. razreda)

U subotu - proba za dječji zbor u 11 sati, a ministrantski susret u 11.30 sati

U subotu - Radionica u 9.30 sati od 1. - 4 razr., te u 10 sati od 5-8 razreda. (Ponijeti ljepilo i škare)

Dramska skupina ima probu u subotu u 10.30 sati

U srijedu u 19 sati - sastanak Župnog Pastoralnog  i Ekonomskog viječa u Pastoralnom centru.

Tisak: Glas Koncila