30. NEDJELJA KROZ GODINU - 25.10.2015.

Ponedjeljak Dimitrije Srijemski, Lucijan, Albin, Damjan
Utorak Bartol, Bartolomej, Florijan
Srijeda sv. Šimun i Juda Tadej, apostoli
Četvrtak Narcis, Honorat, Časlav
Petak Marcijan, Marcel, Klaudije, Gerard
Subota Wolfgang, Vukmir, Krostofor, Alfonz
Nedjelja
31. NEDJELJA KROZ GODINU - SVI SVETI

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 25. listopad do 1. studenoga 2015. godine

Dan

Nakana

Ponedjeljak     nema mise
  Utorak   19 sati +Pero, Jela i Mile Kovačevič, +Mijo i +iz obitelji Huljenič
  Srijeda   19 sati +Josip Vrban (god)
  Četvrtak   19 sati +Ivo i Ruža Božič
  Petak   19 sati po nakani
  Subota    8 sati +
  Nedjelja
  8 sati
+Ivan i Andrija Čiprakovič, +iz ob. Srebačič i Fišter
  01.11.2015.   9:30 sati
+Ilija Idžan

11:00 sati
za puk

ŽUPNA KATEHEZA TJ. ŽUPNI VJERONAUK

DRAGI RODITELJI!

POZIVAMO VAS I VAŠU DJECU DA SE UKLJUČITE U RAD ŽUPE. OVE GODINE  OSIM  DJEČJE MISE U 9:30 sati , PRIPREMILI SMO  NEKOLIKO SKUPINA U KOJE MOŽETE UKLJUČITI SVOJU DJECU;
MINISTRANTI – SUBOTA 11:30, PROBA I UPIS NOVIH ČLANOVA ( VODI VLČ. MATO DRAGANOVIĆ)
DJEČJI ZBOR – SUBOTA 11:00, PROBA I UPIS NOVIH ČLANOVA (SVIRAČICA KARLA PREBEG)

VJERONAUK

– PRVOPRIČESNICI
u srijedu u 10 ili 16 sati
– KRIZMANICI
u srijedu  u 9 ili 15 sati
  u srijedu u 11 ili 17 sati

SRIJEDA - B turnus u 14:20 sati (od 1. do 6. razreda)
ČETVRTAK
-A turnus  u 9:30 sati (od 1. do 6. razreda)

Kroz listopad molit čemo listopadske pobožnosti u čast BD Marije. Svaki dan pola sata prije mise krunica i litanije Majci Božjoj.

Pozivamo svu školsku djecu koja su prije podne u školi da se priključe svim vjernicima na pobožnosti moljenja krunice.
1. i 2. razred če predmoliti sa svečenikom u utorak
3. i 4. razred če predmoliti sa svečenikom u srijedu
5. i 6. razred če predmoliti sa svečenikom u četvrtak
7. i 8. razred če predmoliti sa svečenikom u petak

Pobožnost Milosrdnom Isusu  utorkom u 19.30 sati.

Tisak: Glas Koncila, Radosna Vijest

Danas tj. u nedjelju  25.10.  u 14h idemo u posjet domu u Oborovo!
Svi župljani koji žele mogu nam se priključiti!

PLAN AKTIVNOSTI U ŽUPI SVETOG ALOJZIJA GONZ. U MJESECU  LISTOPADU  2015.

31.10. SUBOTA HOLYWIN – NOĆ SVETACA, BDIJENJE UOĆI SVIH SVETIH - U LJUBAVI ZA SVOJ NAROD

- MISA U 19H
- NAKON MISE  IGROKAZ O BLAŽENOM  ALOJZIJU  STEPINCU
- MEDITATIVNI TEKSTOVI I PJESME, ANIMIRA ZBOR MLADIH TE ZBOROVI IZ  ŽUPA NAŠEG DEKANATA
- PROCESIJA SA SVIJEĆAMA DO GROBLJA
- NAKON PROGRAMA AGAPE I DRUŽENJE U *PASTORALNOM CENTRU
*tko može neka donese kolače!

Na blagdan SVIH SVETIH sv. Mise su kao nedjeljom: 8, 9.30 i 11 sati. Blagoslovna molitva kod središnjeg križa na groblju u 15 sati.

Potpuni oprost za pokojnike čije su duše u čistilištu može se postiči: a) tko pohodi groblje i u dane od 1. do 8. studenoga moli za pokojne; b) tko na te dane pohodi neku crkvu uz sakramentalnu ispovijed i pričest, izmoli Molitvu Gospodnju i Vjerovanje te moli na nakanu sv. Oca.

U ponedjeljak (2.11.2015.) je DUŠNI DAN. Sv. Misa je u 8 sati

ŽUPNA KATEHEZA  - *U školi ga nazivamo »vjeronauk«, a u župnoj zajednici »crkvena ili župna kateheza«. One koji pohađaju vjeronauk u školi nazivamo »vjeroučenici«.Polaznike župne kateheze zovemo »katehizandi«, to jest oni koji žele da još dublje u njima odjekne Isusova radosna vijest, slaviti osobito kroz liturgijsku godinu i sakramente i živjeti vjeru u krščanskoj odnosno župnoj zajednici kako bi mogli vjeru svjedočiti i iz nje djelovati.

Što se tiče načina rada ili (kako to zovemo) metode, valja imati pred očima činjenicu da je vjeronauk školski predmet i treba voditi računa o odgojno-obrazovnim ciljevima i načinu rada u školi, dok je župna kateheza određena ciljevima i potrebama župne zajednice, usredotočene na liturgiju, zajedništvo i služenje.

S obzirom na rezultate, vjeronauk u školi smjera prema izgrađivanju odgovornih stavova prema krščanskoj/katoličkoj vjeri i stjecanju religiozne odnosno krščanske kompetencije, dok je kateheza okrenuta prema osposobljavanju za svjedočki život u vjeri, obnovi Crkve i djelovanju iz vjere u društvu. Jednom riječju, nije riječ o poistovječivanju ili suprotstavljanju več o skladnom razlikovanju i međusobnom nadopunjavanju školskog vjeronauka i župne kateheze.

RADUJEMO SE VAŠEM DOLASKU!

VLČ. MATO DRAGANOVIĆ