29. NEDJELJA KROZ GODINU - 18.10.2015.

Ponedjeljak sv. Ivan Brebeuf, Izak Jogues, sv. Pavao od Križa, Petar A., Izak, Joel
Utorak Kornelije, Andrija, Adelina
Srijeda Kajo, Hilarion, Vendelin
Četvrtak sv. Ivan Pavao II., papa
Petak sv. Ivan Kapistranski, Teodoret, Severin
Subota sv. Antun Marija Claret, Proklo Carigradski
Nedjelja
30. NEDJELJA KROZ GODINU

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 18. do 25. listopad 2015. godine

Dan

Nakana

Ponedjeljak     nema mise
  Utorak   19 sati +Pavao Kunovič, Delfina Pedič (god), +iz obitelji Šimič i Martinovič
  Srijeda   19 sati +Marica, Marina i Drago Bojič
  Četvrtak   19 sati +
  Petak   19 sati po nakani, +Ivan Buič, +Niko Ivas, Branko Barbarič,
Franjo i Marija Janeš, Kati i +iz obitelji Vecko,
+ Dragica (god) i Tomo Štibrič, Mlka Dragozet
  Subota    8 sati +
  Nedjelja
  8 sati
  25.10.2015.   9:30 sati
+Ilija Majič

11:00 sati
za puk

Ova nedjelja je  Misijska nedjelja. Molimo za misije i skupljamo priloge za plodonosan misionarski rad. Danas se djeca naše župe priključuju molitvi "MILIJUN DJECE MOLI ZAJEDNO" za jedninstvo i mir.

ŽUPNA KATEHEZA TJ. ŽUPNI VJERONAUK

DRAGI RODITELJI!

POZIVAMO VAS I VAŠU DJECU DA SE UKLJUČITE U RAD ŽUPE. OVE GODINE  OSIM  DJEČJE MISE U 9:30 sati , PRIPREMILI SMO  NEKOLIKO SKUPINA U KOJE MOŽETE UKLJUČITI SVOJU DJECU;
MINISTRANTI – SUBOTA 11:30, PROBA I UPIS NOVIH ČLANOVA ( VODI VLČ. MATO DRAGANOVIĆ)
DJEČJI ZBOR – SUBOTA 11:00, PROBA I UPIS NOVIH ČLANOVA (SVIRAČICA KARLA PREBEG)

VJERONAUK

– PRVOPRIČESNICI
u srijedu u 10 ili 16 sati
– KRIZMANICI
u srijedu  u 9 ili 15 sati
  u srijedu u 11 ili 17 sati

SRIJEDA - A turnus u 14:20 sati (od 1. do 6. razreda)
ČETVRTAK
- B turnus u 9:30 sati (od 1. do 6. razreda)

Kroz listopad molit čemo listopadske pobožnosti u čast BD Marije. Svaki dan pola sata prije mise krunica i litanije Majci Božjoj.

Pozivamo svu školsku djecu koja su prije podne u školi da se priključe svim vjernicima na pobožnosti moljenja krunice.
1. i 2. razred če predmoliti sa svečenikom u utorak
3. i 4. razred če predmoliti sa svečenikom u srijedu
5. i 6. razred če predmoliti sa svečenikom u četvrtak
7. i 8. razred če predmoliti sa svečenikom u petak

Pobožnost Milosrdnom Isusu  utorkom u 19.30 sati.

U srijedu u 20 sati - Roditeljski sastanak za oba roditelja prvopričesnika u Pastoralnom centru.

U četvrtak u 20 sati Roditeljski sastanak za oba roditelja krizmanika u Pastoralnom centru.

Ozivi: Gordan Ugarkovič - Ivona Frankovič

Tisak: Glas Koncila, Mak

PLAN AKTIVNOSTI U ŽUPI SVETOG ALOJZIJA GONZ. U MJESECU  LISTOPADU  2015.

KREATVINA RADIONICA  24. 10. SUBOTA

Humanitarna radionica – pozivamo sve da nam dođu pomoči peči kolačiče koje bi prodavali u nedjelju 25.10. prije Svetih misa, sav dobiveni novac poklonili bi dječjem domu Oborovo.
Pečenje kolača od 10h!

U nedjelju  25.10.  u 15h idemo u posjet domu u Oborovo!
Svi župljani koji žele (svojim prijevozom) mogu nam se priključiti!

31.10. SUBOTA HOLYWIN – NOĆ SVETACA, BDIJENJE UOĆI SVIH SVETIH - U LJUBAVI ZA SVOJ NAROD
- MISA U 19H
- NAKON MISE  IGROKAZ O BLAŽENOM  ALOJZIJU  STEPINCU
- MEDITATIVNI TEKSTOVI I PJESME, ANIMIRA ZBOR MLADIH TE ZBOROVI IZ  ŽUPA NAŠEG DEKANATA
- PROCESIJA SA SVIJEĆAMA DO GROBLJA
- NAKON PROGRAMA AGAPE I DRUŽENJE U *PASTORALNOM CENTRU
*tko može neka donese kolače!

ŽUPNA KATEHEZA  - *U školi ga nazivamo »vjeronauk«, a u župnoj zajednici »crkvena ili župna kateheza«. One koji pohađaju vjeronauk u školi nazivamo »vjeroučenici«.Polaznike župne kateheze zovemo »katehizandi«, to jest oni koji žele da još dublje u njima odjekne Isusova radosna vijest, slaviti osobito kroz liturgijsku godinu i sakramente i živjeti vjeru u krščanskoj odnosno župnoj zajednici kako bi mogli vjeru svjedočiti i iz nje djelovati.

Što se tiče načina rada ili (kako to zovemo) metode, valja imati pred očima činjenicu da je vjeronauk školski predmet i treba voditi računa o odgojno-obrazovnim ciljevima i načinu rada u školi, dok je župna kateheza određena ciljevima i potrebama župne zajednice, usredotočene na liturgiju, zajedništvo i služenje.

S obzirom na rezultate, vjeronauk u školi smjera prema izgrađivanju odgovornih stavova prema krščanskoj/katoličkoj vjeri i stjecanju religiozne odnosno krščanske kompetencije, dok je kateheza okrenuta prema osposobljavanju za svjedočki život u vjeri, obnovi Crkve i djelovanju iz vjere u društvu. Jednom riječju, nije riječ o poistovječivanju ili suprotstavljanju več o skladnom razlikovanju i međusobnom nadopunjavanju školskog vjeronauka i župne kateheze.

RADUJEMO SE VAŠEM DOLASKU!

VLČ. MATO DRAGANOVIĆ