27. NEDJELJA KROZ GODINU - 04.10.2015.

Ponedjeljak sv. Faustina Kowalska, Mauro, Placid, Miodrag

za puk

ŽUPNA KATEHEZA TJ. ŽUPNI VJERONAUK

DRAGI RODITELJI!

POZIVAMO VAS I VAŠU DJECU DA SE UKLJUČITE U RAD ŽUPE. OVE GODINE  OSIM  DJEČJE MISE U 9:30 sati , PRIPREMILI SMO  NEKOLIKO SKUPINA U KOJE MOŽETE UKLJUČITI SVOJU DJECU;
MINISTRANTI – SUBOTA 11:30, PROBA I UPIS NOVIH ČLANOVA ( VODI VLČ. MATO DRAGANOVIĆ)
DJEČJI ZBOR – SUBOTA 11:00, PROBA I UPIS NOVIH ČLANOVA (SVIRAČICA KARLA PREBEG)

VJERONAUK

– PRVOPRIČESNICI
u srijedu u 10 ili 16 sati
– KRIZMANICI
u srijedu  u 9 ili 15 sati
  u srijedu u 11 ili 17 sati

SRIJEDA - A turnus u 14:20 sati (od 1. do 6. razreda)
ČETVRTAK
 - B turnus  (od 1. do 6. razreda) NEMA KATEHEZE zbog praznika

Kroz listopad molit čemo listopadske pobožnosti u čast BD Marije. Svaki dan pola sata prije mise krunica i litanije Majci Božjoj.

Pozivamo svu školsku djecu koja su prije podne u školi da se priključe svim vjernicima na pobožnosti moljenja krunice.
1. i 2. razred če predmoliti sa svečenikom u četvrtak
3. i 4. razred če predmoliti sa svečenikom u četvrtak
5. i 6. razred če predmoliti sa svečenikom u četvrtak
7. i 8. razred če predmoliti sa svečenikom u  petak

Pobožnost Milosrdnom Isusu  utorkom u 19.30 sati.

Proba za dramsko-recitatorsku skupinu povodom Dana kruha u srijedu u 19,30.

U nedjelju 11.10. u 9.30, Misa zahvalnica za Dane kruha i plodove zemlje,igrokaz priprema dramska skupina i djecji zbor!

Tisak: Glas Koncila

ŽUPNA KATEHEZA  - *U školi ga nazivamo »vjeronauk«, a u župnoj zajednici »crkvena ili župna kateheza«. One koji pohađaju vjeronauk u školi nazivamo »vjeroučenici«.Polaznike župne kateheze zovemo »katehizandi«, to jest oni koji žele da još dublje u njima odjekne Isusova radosna vijest, slaviti osobito kroz liturgijsku godinu i sakramente i živjeti vjeru u krščanskoj odnosno župnoj zajednici kako bi mogli vjeru svjedočiti i iz nje djelovati.

Što se tiče načina rada ili (kako to zovemo) metode, valja imati pred očima činjenicu da je vjeronauk školski predmet i treba voditi računa o odgojno-obrazovnim ciljevima i načinu rada u školi, dok je župna kateheza određena ciljevima i potrebama župne zajednice, usredotočene na liturgiju, zajedništvo i služenje.

S obzirom na rezultate, vjeronauk u školi smjera prema izgrađivanju odgovornih stavova prema krščanskoj/katoličkoj vjeri i stjecanju religiozne odnosno krščanske kompetencije, dok je kateheza okrenuta prema osposobljavanju za svjedočki život u vjeri, obnovi Crkve i djelovanju iz vjere u društvu. Jednom riječju, nije riječ o poistovječivanju ili suprotstavljanju več o skladnom razlikovanju i međusobnom nadopunjavanju školskog vjeronauka i župne kateheze.

RADUJEMO SE VAŠEM DOLASKU!

VLČ. MATO DRAGANOVIĆ