11. NEDJELJA KROZ GODINU - 14.06.2015.

Nedjelja
12 NEDJELJA KROZ GODINU

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 14. do 21. lipnja 2015. godine

Dan

Nakana

Ponedjeljak   19 sati +
  Utorak   19 sati +Josip Šerbetski
  Srijeda   19 sati +
  Četvrtak   19 sati  +Ruža Mikulič, Ivan Nikolič i Stjepan Kašner
  Petak   19 sati  +Lidija i Ivan Leci, Antun i Kata Vučetič, +Ljubica i Ivo Cvitanovič
  Subota   8 sati +Boris i Stanko Preberi i +iz ob. Zoretič
  Nedjelja
21.06.2015.

11:00 sati
za puk,+Stipo Šošič

Danas u nedjelju u 9.30 sati je Misa zahvalnica za sve spoznaje kroz šk. god. 2014/15.

ŽUPNA KATEHEZA

SRIJEDA PRAVOPRIČESNICI  U 10 iliI 16 sati
  SEDMI RAZREDI U 11 ili 17 sati
  KRIZMANICI  9 ili 15 sati

U petak: 17.04.2015. godine osnovana je udruga: "Obzorja nade" te Ured za pastoral obitelji mladih i djece. Zahvaljujem svima na sudjelovanju i na preuzetim obvezama i na sve njih zazivljem Božji blagoslov. A sve zainteresirane molim da se uključe u organizaciju i stave svoje sposobnosti na raspolaganje uredu i udruzi.

U subotu - proba za dječji zbor u 11 sati a ministrantski susret u 11.30 sati

Tisak: Glas Koncila, Radosna Vijest

Ozivi ujutro u 8 sati: Dario Podvalej - Ivana Klanjčič

U sljedeču nedjelju je Proštenje SV. ALOJZIJA GONZAGE  je 21.06.2012.

„Bolje biti dijete Božje, nego kralj čitavoga svijeta“  -  sv. Alojzije Gonzaga

Raspored: nema misa u 8 i 9.30 sati

10.30 sati – krunica i litanije sv. Alojzija Gonzage

11 sati – koncelebrirana sv. Misa – predslavi mons. Ilija Janjič, kotorski  biskup

Poslije sv. mise pred crkvom program kulturnih društava i zbora, te bratsko druženje, podjela kolača, gulaša, piča i degustacija proizvoda naših udruga…

Šestodnevica od 15. - 20. lipnja 2015. u 18.30 sati.

Radna akcija u subotu u 8 sati - čiščenje okoliša i postavljanje šatora, dovoženje klupa i stolova, uređenje pastoralnog centra

ŽUPA PRIPREMA ALOJZIJEVO, TKO SE ŽELI I MOŽE UKLJUČITI OKO ORGANIZACIJE, NEKA SE UPIŠE NAKON MISA ISPRED CRKVE ILI JAVI VLČ. MATI, ŽELJKU FALETARU ILI VJEROUČITELJICI MARINI.

ŠESTODNEVNICA SVETOM ALOJZIJU GONZAGI
"Isus i tebe treba!" od 15. - 20. lipnja 2015. godine

SVAKI DAN PRIJE MISE U 18.30 KRUNICA I LITANIJE SV. A. GONZAGI,
MISA U 19 H,
NAKON MISE KRATKI PROGRAM!

PONEDJELJAK 15.6.
ŽIVOT SVETOG ALOJZIJA GONZAGE
UTORAK 16.6.
ŽIVOT BLAŽENOG ALOJZIJA STEPINCA
 SRIJEDA 17.6. MOLITVENO-MEDITATIVNA VEČER "ISUS I TEBE TREBA"
ČETVRTAK 18.6.
PREDSTAVA DRAMSKO-RECITATORSKE SKUPINE I DJEČJEG ZBORA:  " Bolje biti dijete Božje, nego kralj čitavoga svijeta"
  U 20 sati u Pastoralnom centru projekcija dokumentarnog filma mr. Pave Crnjca "OTETO DJETINSTVO"
PETAK 19.6.
PROGRAM PRIPREMA CARITAS:  "TRAŽI SE KATOLIK"
SUBOTA 20.6.
PREDSTAVA, ZBORA MLADIH ŽUPE SVETOG A. GONZAGE I ZBORA MLADIH ANTUNOVA SRCA IZ VOLODERA: "Isus i tebe treba!"
NEDJELJA 21.6.
SVETA MISA U 11.00 - ANIMIRA ZBOR MLADIH ŽUPE SV. A. GONZAGE I ZBOR ŽUPE SVETOG IVANA KRSTITELJA, GORNJA JELENSKA

Važnost i svrhu rada župnog Caritasa koji omogučuje izravan kontakt sa svojim župljanima te njihovim problemima i nevoljama prepoznao je župnik Mato Draganovič. Prije njega župnik Nikola Sanjkovič  i mladi naše župe,osobito zboraši, imali su korizmene i adventske akcije prikupljanja hrane i nošenje paketa potrebitima i bolesnima u našoj župi.

Dolaskom župnika Mate, pokrenuo je Caritas, potaknuo dolazak novih ljudi, svih geneacija.

Prostor pastoralnog centra postao je prostor  čija vrata če biti otvorena svima onima koji su u potrebi. Međutim da bi taj prostor oživio potreban je čovjek koji ima „srce koje vidi“. To srce vidi gdje je potrebna ljubav i djeluje u skladu s njom.

„Isus i tebe treba!“

Volonteri župnog Caritasa svojom ljubavlju i nesebičnošču, pokazuju kako je dovoljno malo vremena odvojiti kako bismo usrečili druge. Ovom prigodom pozivamo i sve Vas da nam se priključite, a sve u svrhu što kvalitetnijeg rada na korist naših župljana koji su u potrebi.

MOŽETE SE PRIKLJUČITI;

TIJEKOM ŠESTODNEVNICE BITI ĆE IZLOŽENA KUTIJA U KOJU
MOŽETE STAVLJATI SVOJE DOBROVOLJENE PRILOGE!

U PONEDJELJAK 22.6.2015. U 16H RAZNOSIMO PAKETE!

RADUJEMO SE VAŠEM DOLASKU!

CARITAS ŽUPE SVETOG
ALOJZIJA GONZAGE