CVJETNICA  - NEDJELJA MUKE GOSPODNJE - 29.03.2015.

VELIKI ČETVRTAK, ČETVRTAK VEČERE GOSPODNJE
PETAK MUKE GOSPODNJE, VELIKI PETAK
VAZMENO BDIJENJE, VELIKA SUBOTA
Nedjelja
NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODINOVA

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 29. ožujka do 05. travnja 2015. godine

Dan

Nakana

17:15 sati
+Vjekoslav Buič i +iz obitelji Heršak
  Utorak   19 sati u zahvalu MB na 1 nakanu, +Ivan i Rudolf Miškovič,
+Darko, Janja,  Anto i Alfonz Bijelič
  Srijeda   19 sati +Krešimir Pavlič (god)
  Četvrtak   19 sati  +Ivan Kovačevič, Silvestar Jelaš, Janja Tutič, Jela Pranjič
  Petak   20 sati  PETAK MUKE GOSPODNJE
  Subota   20 sati +Antonio Faboš
  Nedjelja
  8 sati +Katarina, Ante i Spomenka Galič i Luka Jandrič
  05.04.2015.
9:30 sati +Milan i Slavica Drempetič
      11 sati
za puk, +Josip i Anka Pušec

Danas na sv. misi u 11 sati bit če pjevana muka, a započet če blagoslovom grančica na otvorenom u dvorištu crkve, te procesija u crkvu.

KRIŽNI PUT U UTORAK U 18.30 sati.

Uskrsnu ispovijed  za bolesnike:
1.4. - u srijedu ulice: Kolodvorska, Bana Jelačiča, Tnovka i Jelengradska, te ulice: Veliko Brdo, Podbrđe, Mikulanica, Raičevac, Vinogradska, Tome Bakača

Umjesto  ŽUPNE KATEHEZE OBREDI VELIKOG TRODNEVLJA

VELIKI ČETVRTAK
 – Misa Večere Gospodnje u 19 sati.
   – Getsemanska ura od 23-24 sata kod oltara pohranjivanja
(do 23 sata vode sami vjernici a od 23 sata predvodi svečenik)
VELIKI PETAK  – Križni put u 15 sati
   Služba Muke Gospodnje u 19 sati Vjernici če u sklopu obreda (Klanjanju
križu poljubiti noge Raspetom ispred oltara.)
VELIKA SUBOTA Tog dana Crkva ne slavi misnu žrtvu nego ostaje uz grob Gospodnji razmatrajuči njegovu muku i smrt.
  VAZMENO BDJENJE U 20 SATI. Vazmeno Bdjenje vrhunski je obred Velikog trodnevlja kojim se slavi tajna Kristova Usrksnuča.
  Blagoslov jela poslije Vazmenog bdijenja
USKRS
Sv. Mise su u 8, 9.30  i 11 sati. Blagoslov jela poslije Mise u 8 i 9.30 sati.

Devetnicu Milosrdnom Isusu započinjemo na Veliki Petak. Obavljat čemo pobožnost 25 min. prije obreda ili misa.

U ponedjeljak - 30.03. je Velika župna Uskrsna ISPOVIJED  s pokorničkim u 10 ili 16 sati.

NA CVJETNICU u 15 sati  NOSIMO BOLESNICIMA poklone i čestitku za Uskrsne blagdane

NA CVJETNICU  PRODAJEMO JAJA I OSTALE USKRSNE PREDMETE SIMBOLIČNIM CIJENAMA ZA POTREBE ŽUPNOG CARITASA.( IZRAĐIVALA SU DJECA NA KREATIVNIM RADIONICAMA I VRIJEDNE MAME KOJE SU IM SE PRIDRUŽILE...TE MLADI NA SVOJIM RADIONICAMA).

U subotu - proba za dječji zbor u 11 sati

U subotu - ministrantski susret u 11.30 sati

Tisak: Glas Koncila, Glasnik sv. Josipa

NAJAVE DOGAĐANJA:

KORIZMENA CARITASOVA AKCIJA: dobrovoljne priloge možete skupljati do Cvjetnice  (djeca u kutijicama a odrasli u kovertama)

Drugi nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji Rijeka Trsat u nedjelju 19. travnja 2015. godine. Geslo: "Obitelj nositeljica života, nada i budučnost Hrvatske. Cijena po osobi 60 kn.

ŽUPNE ISPOVIJEDI U DEKANATU: 24.3. u utorak u Repušnici u 10 ili 16 sati, 27.3. u petak u K. Slatini i Ilovi, 28.3. u subotu u Voloderu, 31.3. u utorak u 10 ili 16 sati u Kutini.

Događaj koji nije za prepustiti 29.3. Nedjelja Cvjetnica scenski prikaz Pasije u Osekovu - preko 80 glumaca kostimiziranih, filmska glazba. 18.00h misa u 20.00 prikaz. Nešto jako snažno za doživjeti!