SVETA OBITELJ ISUSA, MARIJE I JOSIPA - 28.12.2014.

Ponedjeljak Toma Becket, Tomislav, David kralj
Utorak Feliks, Srečko, Rajner
Srijeda STARA GODINA, Silvestar, Silvija , Donata
NOVA GODINA - SV. MARIJA BOGORODICA
Petak sv. Bazilije Veliki, Grgur Nazijanski
Subota Presveto Ime Isusovo
Nedjelja
DRUGA NEDJELJA PO BOŽIĆU

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 28. prosinca 2014. do 4. siječnja 2015. godine

Dan

Nakana

Ponedjeljak   7:30 sati +Iva Šarčevič
  Utorak   7:30 sati +Zlatko i Ivka Lučič, +iz ob. Martinovič, Šimič, Milan i Slavica Drempetič
  Srijeda   19 sati MISA ZAHVALNICA
  11 sati
  Petak   7:30 sati  +Miroslava Šket
  Subota   7:30 sati +
  Nedjelja
  8 sati +Ilija, Ivan i Luka Malekinušič
  04.01.2015.
9:30 sati +Srečko Grgič (god)
      11 sati
za puk

Župne kateheze i radionica nema do početka drugog polugodišta...o terminima če vas obavijestiti vjeroučitelji.

BOŽIĆNI KONCERT 28.12. U 18.00 u crkvi sv. Alojzija Gonzage. Nastupaju dječji zbor, zbor mladih, zbor grada Popovače i tamburaški orkestar, te zbor mladih, Antunova srca iz Volodera!

OZIVI: STIPO BUDIMIR - TANJA MARIJA PETROVIĆ

Tisak: Glas Koncila

Edikt kardinala Agostina Vellinija, papinskog vikara za Grad Rim, kojim se određuje početak kauze za proglašenje blaženim Sluge Božjega brata Ivana Bonifacija Pavletiča, redovnika Družbe Sinova Bezgrješne.
Ovime se i službeno fra Bonifacija može nazivati Slugom Božjim, i utjecati mu se u zagovor. Potičemo vjernike da se molite Sluzi Božjem fra Bonifaciju i da obavijesti o uslišanju dostave ili patru Marianu Passeriniju u Kutinu ili u naš Biskupijski ordinarijat u Sisak.

Prigodom nadolazečih izbora za predsjednika/predsjednicu Republike molite:
GOSPODINE, DAJ DA ŠTO VIŠE LJUDI, A OSOBITO NAŠIH VJERNIKA, IZIĐE NA PREDSJEDNIČKE IZBORE I TAKO POKAŽE SVOJU ODGOVORNOST ZA DOMOVINU, TE NAM DAJ PREDSJEDNIKA ILI PREDSJEDNICU KOJI ĆE VOLJETI NAŠ HRVATSKI NAROD I BRINUTI SE ZA DOBRO SVIJU, MOLIMO TE!

Raspored blagoslova obitelji, kuča ili stanova dobiti čete na Božič. Blagoslov obitelji, kuča i stanova počinje u subotu na sv. Ivana, apostola u 8.30 sati. Molimo ukučane da dočekaju blagoslov s upaljenim sviječama na stolu i da svi sudjeluju u blagoslovnoj molitvi.

RASPORED BLAGOSLOVA  KUĆA  U  ŽUPI  POPOVAČA 2014/15.

Subota - 27.XII.  -  od 8.30  sati  Zagrebačka ulica jedna i druga strana
Ponedjeljak - 29.XII. - od 8.30 sat  J. Banderiera, Milke Trnine, J. Badaliča,
     Brače Weiss, Nikole Tesle i  Mate Lovraka
     Stepinčeva  (poslije 15 sati)
Utorak - 30. XII. – od 8.30 sati  Sisačka jedna i druga strana, Moslavačka
Srijeda  - 31.XII. – od 8.30 sati  Polakova, Vinogradska Mikulanica i F. Stjepaniča, Pergošičeva i Josipa Ruseka
Petak  - 02.I.–od 8.30 sati  Mikulanica, Čupor Moslavački i Tome Bakača,
     Raičevac, Nemčičeva, Ribnjača, Vukotinoviča
Subota  -  03.I. – od 8.30 sati  Kolodvorska, Radnička, Ul. Hrv. Branitelja, Bana Jelačiča, Industrijska
Ponedjeljak  - 05. I. - od 8.30 sati  Krmelovac-Vočarska, Trnajec, Veliko Brdo
Utorak  - 06.I. – od 13.30 sati  Vinogradska, Zorke Sever
Srijeda  - 07.I. od 8.30 sati  Trg G. Erdodya, Trnovka, Gaborčina, Mučnjakova
     Podbrđe, Jelengradska (iza 15 sati)
Četvrtak - 08.I. od 8.30 sati OSTALI PO PRIJAVI,
    Jorgovana, Jaglaca i Ruža (iza 15 sati)

Župljani koji žele blagoslov, neka dočekaju svečenika s upaljenom sviječom na stolu, posvečenom vodom, križem i Biblijom na stolu i neka sudjeluju u blagoslovnoj molitvi.

SRETAN BOŽIĆ I BLAGOSLOVLJENU NOVU 2015. GODINU ŽELI VAM
vlč. Mato Draganovič, vaš župnik