4. NEDJELJA DOŠAŠĆA - 21.12.2014.

Ovaj tjedan slavimo:

Srijeda Badnjak, Adam i Eva
ROĐENJE GOSPODINOVO - BOŽIĆ
Petak
sv. Stjepan Prvomučenik, Krunoslav
sv. Ivan apostol
Nedjelja
SVETA OBITELJ ISUSA, MARIJE I JOSIPA

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 21. do 28. prosinca 2014. godine

Dan

Nakana

+Marko, Mijo, Ivka, Jure i Ante Filipovič, Ana i Marko Žilič
  6 sati
po nakani za jednu obitelj, na čast MB u zahvalu za uspješnu operaciju,
+Stjepan Golec, +Karolina Palavra, Stjepan i Nada Kumpovič,
Luka(god) i Kata Filipovič, +Stojan, Luca i Stojan Boškič
(Zornica)
+Željko Bingula
   20 sati
(Polnočka s djecom)
+Ana, Bartol i Branislav Rešetar

24 sata
(Polnočka)

+Eva Pavlič(god)
  8 sati
+Milan i Marija Palijan
   9:30 sati
  Petak  - sv. Stjepan
  8 sati
po nakani za obitelj, +Stipo Miškovič, +Stjepan Bedekovič, Nikola Nocijar, i +iz ob. Golumbaš
   9:30 sati
Misa u Bolnici "Dr. Barbot"
  7:30 sati +Ruža Novina
  Nedjelja
  8 sati +Mijo i Ivica Jaič
  28.11.2014.
9:30 sati +Ivan Šerbetski i Marija Durbek

Mise ZORNICE (radnim danom)  u 6 sati ujutro. Do Božiča molimo Devetnicu

Ispovijed za one koji opravdano ne mognu doči na Božičnu ispovijed je iza zornica i na Badnjak u srijedu u 11 sati.

Molimo sve koji se mogu priključiti Caritasovim radnicima u obilasku bolesnika i siromašnih danas (u nedjelju) u 15 sati. U ime župe čete im  čestitati Božične blagdane.

Utorak, 23. 12.2010. u 17 sati:  Kičenje crkve, borova, slaganje jaslica

Srijeda, 24. 12. - Badnjak  - Dječja polnočka s programom  počinje u 20 h. Program pripremaju  djeca iz dramske grupe naše župe.

Velika Polnočka   počinje u 24 h. Pola sata ranije, tj. u 23:30 počinje program koji pripremaju mladi naše župe.

25.12. Božič – Rođenje Gospodinovo. Sv. Mise kao i nedjeljom u 8,  9.30,  i  11 sati.

Na Božič če biti  tradicionalni blagoslov djece kod jaslica u 16 sati.
Dovedite dječicu, posebno malu na blagoslov, onako kako su vas roditelji donosili ili dovodili.

Župne kateheze i radionica nema do početka drugog polugodišta...o terminima če vas obavijestiti vjeroučitelji.

DRAMSKA SKUPINA koja priprema program za dječju polnočku- probe; NEDJELJA ,  PONEDJELJAK i  UTORAK U 18h.

DJEČJI ZBOR - probe za dječju polnočku; NEDJELJA, PONEDJELJAK i UTORAK  U 19h.

ZBOR MLADIH - proba za veliku polnočku u utorak u 19.30.

BOŽIĆNI KONCERT 28.12. U 18.00 u crkvi sv. Alojzija Gonzage. Nastupaju dječji zbor, zbor mladih, zbor grada Popovače i tamburaški orkestar, te zbor mladih, Antunova srca iz Volodera!

Ovogodišnje Došašče je u znaku brige za siromašne obitelji u župi. Zahvaljujemo svima koji su dali svoj prilog za potrebite.

ispovijed bolesnika u utorak 23.12.: Mikulanica, T. Bakača, I. Pergošiča i Vinogradska Mikulanica

Novi župljani koji su doselili ove godine, a žele blagoslov stana/kuče molimo da nam se jave.

Tisak: Glas Koncila

Edikt kardinala Agostina Vellinija, papinskog vikara za Grad Rim, kojim se određuje početak kauze za proglašenje blaženim Sluge Božjega brata Ivana Bonifacija Pavletiča, redovnika Družbe Sinova Bezgrješne.
Ovime se i službeno fra Bonifacija može nazivati Slugom Božjim, i utjecati mu se u zagovor. Potičemo vjernike da se molite Sluzi Božjem fra Bonifaciju i da obavijesti o uslišanju dostave ili patru Marianu Passeriniju u Kutinu ili u naš Biskupijski ordinarijat u Sisak.

Prigodom nadolazečih izbora za predsjednika/predsjednicu Republike molite:
GOSPODINE, DAJ DA ŠTO VIŠE LJUDI, A OSOBITO NAŠIH VJERNIKA, IZIĐE NA PREDSJEDNIČKE IZBORE I TAKO POKAŽE SVOJU ODGOVORNOST ZA DOMOVINU, TE NAM DAJ PREDSJEDNIKA ILI PREDSJEDNICU KOJI ĆE VOLJETI NAŠ HRVATSKI NAROD I BRINUTI SE ZA DOBRO SVIJU, MOLIMO TE!

Raspored blagoslova obitelji, kuča ili stanova dobiti čete na Božič. Blagoslov obitelji, kuča i stanova počinje u subotu na sv. Ivana, apostola u 8.30 sati. Molimo ukučane da dočekaju blagoslov s upaljenim sviječama na stolu i da svi sudjeluju u blagoslovnoj molitvi.

RASPORED BLAGOSLOVA  KUĆA  U  ŽUPI  POPOVAČA 2014/15.

- 27.XII.  -  od 8.30  sati
 Zagrebačka ulica jedna i druga strana
- 29.XII. - od 8.30 sat
 J. Banderiera, Milke Trnine, J. Badaliča,