27. NJEDJELJA KROZ GODINU - 06.10.2013.

Ponedjeljak Blažena Djevica Marija od Krunice
sv. Demetrije, Pelagija, Hugo
sv. Dionizije, sv. Ivan Leonardi
Danijel, Samuel, Hugolin, Angela
Filip, Andronik, Mainard, Gaudencije
Maksimilijan, Velibor, Serafin
28.  NEDJELJA KROZ GODINU

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 6. do 13. listopada 2013.

Dan

Nakana

19 sati
po nakani na čast M.B. za zdravlje i blagoslov donatora
Po nakani, +Mijo Pisanec
+iz obitelji Šarčevič
  19 sati +
  19 sati po nakani za zdravlje
  8 sati
+Ivanka Glazer
  8 sati +Ivka Buič
  13.10.2013.
11 sati za puk

U Godini vjere odlučili smo organizirati pučke misije u našoj župi. Pučke misije su najprikladnije sredstvo da se duhovno obnovimo. Voditelji Pučkih misija bit če naš poznati pater Zvonko Šeremet, svečenik  Srca Isusova. Vjernici misionarima hrle da za njih mole i da ih blagoslove. Toliki se smireni i utješeni vračaju svojim domovima. Želim da Bog i preko njega  sve nas duhovno obnovi i okrijepi na našem životnom putu ovdje u srcu Moslavine.

Što su to pučke misije?

Pučke misije su izvanredni duhovni sadržaji, navještaja, slušanja i razmatranja nad Božjom riječi. A Božja riječ je jedina kadra probuditi savjest ljudi. Mi smo svi hodočasnički narod na putu prema vječnosti. Lako se dogodi da se na tom putu umorimo, zalutamo, izgubimo orijentaciju i krenemo u suprotnom smjeru. Misije imaju zadaču da nas vrate na pravi put, da nas duhovno okrijepe, da nam životni put osvijetle te sigurnim putem idemo k svome odredištu - vječnoj sreči. U programu misija trebaju biti uključeni svi uzrasti: mala djeca, djeca iz osnovne škole, mladi, roditelji i bračni parovi, stari, bolesni i nemočni. Zato se za misije svi trebaju dobro i temeljito pripremiti.
Dragi župljani, več vas sada molimo da planirate svoje vrijeme i uvrstite u svoj raspored ovu duhovnu obnovu koja če se obavljati od 10.13. listopada 2013. godine. Misije počinju u četvrtak u 10 sati i završavaju svečanom svetom Misom koju če predvoditi naš misionar p. Zvonko  13. listopada 2013. u 11 sati.
Svaku večer bit če misno slavlje i propovijed, a nakon toga prigodno predavanje ili molitveni susret za pojedine uzraste. Za uspjeh misija preporučujemo svima da svaki dan izmolimo po jedan Očenaš, Zdravo Mariju i Slava Ocu u čast Duhu Svetomu. A sila Duha Svetoga je kadra promijeniti lice ove zemlje i zagrijati svako ledeno ljudsko srce. Isto tako za uspjeh misija namijenimo krunicu i litanije koje molimo svaki dan u čast Blažene Djevice Marije. A Marija če nas sigurno zagovarati kod svoga Sina Isusa da izlije na sve nas obilje svoga blagoslova.
Dragi župljani, pred nama je izvor Božje milosti i blagoslova. Pripremimo se i raspoložimo, te pristupimo tom izvoru i na njemu se odmorimo i duhovnu žeđ ugasimo.

PUČKE MISIJE U ŽUPI OD  10 – 13. listopada 2013.(tj. od četvrtka do nedjelje )

Četvrtak, 10.10.2013.: 10  sati – G. Jelenska (djeca), 11 sati i 15 sati – Popovača (djeca)
17 sati – G. Jelenska (Misa), 19 sati – Popovača (Misa), 20.15 sati – predavanje u Popovači

Petak, 11.10.2013.: 9 sati - bolesnici – G. Jelenska, 11 sati Misa s bolesnicima u bolnici – Popovača
15.30 sati – duhovni razgovor u Jelenskoj,17 sati – G. Jelenska (Misa), 19 sati – Popovača (Misa)
20.15 sati – predavanje u Popovači, 21.00 sati – mladi u Popovači

Subota, 12.10.2013.:9-12 sati - duhovni razgovor – Popovača,15.30 sati - duhovni razgovor – G. Jelenska
17 sati – G. Jelenska (Misa), 19 sati – Popovača (Misa), 20.15 sati - susret s članovima molitvene zajednice i bračni parovi (tj Zajednica obitelji (Popovača)

Nedjelja,13.10.2013. : Mise: 8 sati – Popovača, 9.30 sati – G. Jelenska, 11 sati – Popovača

Misije vodi p. Zvonko Šeremet, svečenik Srca Isusova

Hodočašča u Mariju Bistricu:
12.X. – Vrhbosanka i Banjalučka (nad)biskupija. Sv. Misa u 11h

HBK upučuje poziv svim vjernicima u RH a koji su podrijtlom iz Bosne i Hercegovine. Riječ je o opčem popisu stanovništva u u BiH koji če biti proveden od 1. – 15. listopada ove godine. Potrebno je pripraviti potrebne osobne dokumente, te se na vrijeme prijaviti i i odazvati planiranom popisu jer je to važan događaj „za Crkvu i Hrvatski narod u toj zemlji. Time doprinose da BiH bude i ostane zemlja Hrvata, jednoga od njezinih kontitutivnih naroda.

Umjesto župne kateheza tj. vjernonauka za prvopričesnike i krizmanike susret s misionarom u 11  ili 15 sati.

Pobožnost Milosrdnom Isusu  utorkom u 19.30 sati

Kroz listopad molit čemo Listopadske pobožnosti u čast BD Marije. Svaki dan pola sata prije mise krunica i litanije Majci Božjoj.
Pozivamo svu školsku djecu koja su prije podne u školi da se priključe svim vjernicima na pobožnosti moljenja krunice.

U subotu - ministrantski susret u 11:30 sati

Tisak: Glas Koncila, Glasnik Srca IiM

OGLASI ZA ŽUPU GORNJA JELENSKA

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Gornja Jelenska od 6. do 13. listopada 2013.

Dan

Nakana

27. Nedj. kroz godinu
(06.10.2013.)

9:30 sati
(06.10.2013)
u Moslavačkoj. Slatini

12:30 sati
(09.10.2013.)
  17:30 sati
+Tomo (god) i Helena Žagar, +Dragutin i +iz ob. Pelegrin
+Milka, Tomo, Ivan i +iz obitelji Naglič
+Vinko i Rozalija Janoš i Katica Tomac
(13.10.2013)
u Moslavačkoj. Slatini

12:30 sati
  Nedjelja - 26. NKG
(13.10.2013.)
  9:30 sati

+

Kroz listopad su listopadske pobožnosti u čast B.D. Marije u utorak, četvrtak, petak i subotu u 18 sati, a u srijedu u 16:30 sati, nedjeljom pola sata prije mise.

Umjesto kateheze za 1.,2.,3. i 4. razred listopadska pobožnost i misa u 16:30 sati.
                                   za 5. – 8. razreda susret sa misionarom u 10 sati