Ponedjeljak Sv. Vid; Modest
Subota Naum Ohridski; Silverije
NEDJELJA: 12. KROZ GOD. Alojzije Gonzaga; Vjekoslav

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 14. lipnja 2020.]

Preventivne mjere: iste su kao i prošle nedjelje. Na osobitu odgovornost pozvani su vjernici koji dolaze iz inozemstva ili su imale duži bliski kontakt s osobom iz inozemstva. Nedjeljom u crkvu možete ući od 7:15 sati, a držite se predloženih mjera za sjedenje: sjedite uz ukućane, rodbinu, prijatelje. Tko želi nedjeljom dezinficirati klecala, neka ostane nakon svete mise. Od ove nedjelje započinjemo skupljati milostinju redovnim načinom kao prije korone. Škrabice na ulazu od sada su za tisak i namjenske darove za crkvu.

Pohod nemoćnima: od 8. do 12. lipnja pohođena su 152 vjernika. 129 je ispovjeđeno, 123 pričešćeno, 17 bolesničkih pomazanja i 19 obavljenih razgovora.

Prijavite se za organizaciju Alojzijeva: na liste koje se nalaze u pastoralnom prijavite se za organiziranje Alojzijeva. Uređenja počinjemo od sutra. Možete se prijaviti za: uređenje okoliša i raznošenje kamena, slaganje stolova, posluživanje, pripomoć u domjenku, pospremanje nakon domjenka, čišćenje crkve i pastoralnog centra. Pripreme započinju u ponedjeljak, a kompletne termine imate u pastoralnom. Molimo da za domjenak, 20. lipnja, donesete kolače u podrum udruge „Škrlet“ od 17 sati. Za sve se upišite na liste!

Alojzijevo: kompletan raspored Alojzijeva imate na ulazu u crkvu, župnom listiću, župnim stranicama, plakatima postavljenim po Gradu.

Klanjanje: u četvrtak, 18. lipnja, u 18 sati, prije večernje svete mise, Bratovština će predvoditi klanjanje. Stoga, dođite od 18 sati.

Štand kreativne radionice: povodom Alojzijeva, naša će kreativna radionica imati štand na kojem ćete moći nabaviti njihove radove (anđele, narukvice, lančiće, crkvice) i župnikovu knjigu propovijedi.

Radovi u crkvi: u tijeku je uređenje ispovjedaonice. Na ulazni prostor u crkvu postavit će se kipovi koji su na oltaru svetohraništa, uredit će se ispovjedaonica i cjelokupni prostor prilagoditi prema novopostavljenim vratima atrija.