Ponedjeljak Medardo, žarko; Vilim
Subota Antun Padovanski, Ante, Antonija
NEDJELJA: 11. KROZ GOD. Rufin; Elizej; Dinga

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 7. lipnja 2020.]

Preventivne mjere: u listiću pročitajte o preventivnim mjerama koje vrijede od ovog tjedna. Na osobitu odgovornost pozvani su vjernici koji dolaze iz inozemstva ili su imali duži bliski kontakt s osobom iz inozemstva. Nedjeljom u crkvu možete ući od 7:15 sati, a držite se predloženih mjera za sjedenje: sjedite uz ukućane, rodbinu, prijatelje. Tko želi nedjeljom dezinficirati klecala, neka ostane nakon svete mise. Hvala bolnici što nas je opskrbila dezinfekcijskim sredstvima!

Novi listić: na adrese ste dobili novi župni listić. Pročitajte o svim događanjima. Pozivaju se korisnici ispovijedi u kući koji su na navedeni dan spriječeni neka se jave župniku za drugi termin. Oni koji su bili spriječeni za blagoslov obitelji, mogu se prijaviti župniku za naknadni blagoslov koji će biti ovaj vikend. U listiću pročitajte da ćemo iduće nedjelje održati roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika.

Tijelovo: ove godine svetkovinu Tijelova, u četvrtak 11. lipnja, proslavit ćemo svetom misom u 9:30 sati. Nakon svete mise bit će duža procesija ulicama koje okružuju crkvu.

Alojzijevo: u listiću pročitajte o trodnevnom obilježavanju Alojzijeva. Prvi dan, u petak, 19. lipnja, od 17 sati bit će velika župna ispovijed pa dođite. Drugi dan, u subotu, 20. lipnja, nakon večernje svete mise bit će za sve organiziran domjenak na otvorenom. Treći dan, 21. lipnja, na sam dan Alojzijeva, imat ćemo svete mise prema redovnom nedjeljnom rasporedu. Pozivaju se svi koji su bili uključeni u organizaciju Alojzijeva da dođu na sastanak u ovu srijedu, 10. lipnja, nakon večernje svete mise.

Antunovo u Voloderu: proslava je u subotu, 13. lipnja. Svetu misu u 11 sati predvodi naš sisački biskup. Bit će i večernja sveta misa u 19 sati, a nakon večernje mise na trgu u Voloderu bit će održan koncert duhovne glazbe

Hod za život: u subotu, 20. lipnja, u 10 sati, po prvi puta će u Sisku biti održan Hod za život. Hodat će se centrom Siska. Pozivaju se vjernici da sudjeluju ove godine na Hodu. Nedjeljom ispred crkve možete nabaviti prigodne majice kojima podupirete ovu vrijednu akciju.

Krizma u župi: ovogodišnji krizmanici imat će krizmu u nedjelju 13. rujna u 11 sati, a podijelit će je naš sisački biskup.