Ponedjeljak Justin; Mladen; Teofil; Slobodan
Subota Norbert; Artemiie; Berto; Paulina
NEDJELJA: Presveta Trojstva Koloman, Robert, Radoslav

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 31. svibnja 2020.]

Preventivne mjere: od preventivnih mjera držimo se rasporeda sjedenja i pričešćivanja na ruku. Osobe koje su zadnja dva tjedna bile u inozemstvu ili su imale duži bliski kontakt s osobom iz inozemstva dužne su poštivati upute koje se nalaze na ulazu u crkveno dvorište: nošenje maske, držanje distance i bez dozvole neka ne ulaze u crkvu. Nedjeljom ostaje otvaranje crkve par minuta prije svete mise. Tko želi nedjeljom dezinficirati klecala, neka ostane nakon svete mise.

Sveti Kvirin: u četvrtak, 4. lipnja, proslava je sv. Kvirina, zaštitnika Biskupije. Sveta misa u Sisku u bazilici je u 11 sati. Večernja sveta misa kod nas prema redovnom rasporedu.

Blagoslov elektrificiranog zvona (Podbrđe): u petak, 5. lipnja, večernja sveta misa u 18:30 sati bit će ispred kapele u Podbrđu. Blagoslovit ćemo elektrificirano zvono i radove na DVD-u. Svetu misu predslavi vlč. Marijan Koren, župnik u Jelenskoj. Pozivaju se svi župljani, osobito iz Podbrđa i vatrogasci. Prije svete mise bit će molitva za poginule i preminule branitelje i vatrogasce kod spomenika pored kapele.

Tijelovo: ove godine svetkovinu Tijelova, dana 11. lipnja, proslavit ćemo svetom misom u 9:30 sati. Nakon svete mise bit će duža procesija, a o svemu ćete pročitati u novom listiću.

Uređenje kamenjara: tijekom idućeg tjedna trebao bi biti dostavljen krupniji kamen za dovršenje kamenjara. Tko želi pomoći u dovršetku uređenja kamenjara, neka se javi župniku.

Župnikova treća knjiga propovijedi: nakon misa možete u župnom uredu kupiti župnikovu knjigu propovijedi. Na koricama knjige je naša popovačka crkva i događaj blagoslova kamena temeljca. Cijena knjige je 50 kuna.

Župni listić: tijekom tjedna dobit ćete na adrese župni listić sa svim važnim datumima. Ističemo: tijelovska procesija, župna ispovijed, ispovijed po kućama, naknadni blagoslov obitelji, proslava sv. Alojzija Gonzage.

Čišćenje crkve: prijavljujte se župniku za čišćenje crkve barem nekoliko dana ranije da možemo dogovoriti točno vrijeme za čišćenje.

Štovatelji Milosrdnog Isusa: svakog utorka prije svete mise, oko 18 sati, bit će pobožnost Milosrdnom Isusu. Dođite, molitvenik preuzmite sa stolića za tisak.

Župne zajednice: započinjemo susrete svih župnih zajednica prema redovitom rasporedu kojeg pročitajte na oglasnoj ploči. Iznimno će probe mješovitog zbora biti češće jer se pripremamo za slavlja koja nas čekaju u lipnju.