Ponedjeljak Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL
Subota Ivana Arška; Ferdinand; Srečko
NEDJELJA: Pedesetnica - Duhovi Pohod BDM; M.B. Kam. Vrata

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 24. svibnja 2020.]

Preventivne mjere: od preventivnih mjera držimo se rasporeda sjedenja, pričešćivanja na ruku, nošenja maske za osobe i kontakte iz inozemstva. Ukidamo raspored dolazaka prema grupama na svetu misu u tjednu. Možete doći na svetu misu u tjednu koji god dan želite, jedino u ovaj petak neka dođu samo rodbina pokojnika za sprovodne mise i djeca koja sudjeluju na katehezama. Nedjeljom ostaje otvaranje crkve par minuta prije svete mise. Tko želi nedjeljom dezinficirati klecala, neka ostane nakon svete mise.

Tijelovska procesija: dogovarat ćemo se za tijelovsku procesiju. Plan je da se održi duža procesija. U srijedu, 27. svibnja, nakon večernje svete mise je sastanak za sve zainteresirane koji bi aktivnije sudjelovali u organiziranju procesije. Dođite!

Podjela ključeva: tijekom tjedna bit će podijeljeni novi ključevi župnih prostorija župnim suradnicima.

Uređenje okoliša: u tijeku je uređenje drvenog natpisa župe koji je stajao na oglasnoj ploči. Natpis će biti obnovljen i uskoro će stajati na kamenom portalu ulaza u crkveno dvorište. Obnavljamo i veliki drveni križ. Postavit ćemo ga na vanjski zid desne strane crkve. Na njemu će biti urezan tekst („Noćni križni put Popovačom“) i godine desetljeća održavanja križnog puta.

Župnikova knjiga propovijedi: od ove srijede možete nabaviti u župnom uredu župnikovu treću knjigu propovijedi koja je upravo izašla iz tiska. Cijena knjige je 50 kuna.

Župni vjeronauk: održava se prema rasporedu (petkom) na platou ispred crkve ili u crkvi. Na svetim misama pripazit će ih vjeroučitelj.

Obnova župnih zvona: u planu je najranije tijekom lipnja obnoviti župna zvona. Obnova uključuje sljedeće: zamjenu starog automata za zvonjenje, ugradnju daljinskog paljenja zvona kako bismo zvono mogli upaliti dok smo na groblju, zamjenu dotrajalog pogona za zvonjenje kojim će napokon nakon potresa sva zvona raditi izvrsno. Obnovu ćemo platiti prihodima obiteljskog dara.

Župni listić: u tijeku je izrada novog župnog listića za ljetne mjesece. Plan je u lipnju organizirati veliku župnu ispovijed, ispovijed bolesnika i naknadni blagoslov obitelji. Trebamo dogovoriti ovogodišnju proslavu Alojzijeva koja će biti drugačija nego proteklih godina.