Ovaj tjedan slavimo:

Ponedjeljak Sv. Slaž; Sv. Vlaho; Tripun
Utorak Andrija Corsini; Veronika Jeruz.
Srijeda Agata; Dobrila; Modest
Četvrtak Pavao Miki I dr.; Doroteja; Dora
Petak BI. Pio IX. papa; Rikard; Držislav
Subota Jeronim Emil.; Jozefina Bak.
NEDJELJA: 5. nedjelja KROZ GOD. Skolastika; Apotonija. Sunčana

 

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 02. veljače 2020.]
Ukratko: sv. Blaž, spremanje božićnih ukrasa, sprovod vlč. Mate Mihaljevića, nove klavijature, proslava Stepinčeva

1.) U utorak, 04. veljače, slavimo sv. Blaža. Sveta misa je u 18:30 sati. Nakon svete mise je obred blagoslova grla.

2.) U utorak, 04. veljače, nakon svete mise i obreda blagoslova grla, bit će spremanje božićnih ukrasa iz crkve. Molimo župljane da se u utorak uključe u spremanje.

3.) U srijedu, 05. veljače, u 14 sati je sprovod vlč. Mate Mihaljevića, dugogodišnjeg župnika Jelenske. Nakon sprovoda je sprovodna misa u katedrali.

4.) Nabavljene su dvije nove klavijature za sviranje (za kor i pastoralni centar), pojačalo i manji pomoćni instrumenti. Ukupna cijena instrumenata je 7.000 kuna. Plaćeni su darovima obiteljskog dara.

5.) U nedjelju, 16. veljače u 11 sati, svetu misu povodom Stepinčeva predslavi naš biskup Vlado Košić. Na svetoj misi blagoslovit će župne orgulje i primiti u kandidaturu dvojicu naših bogoslova Franu i Juricu. Pozivamo vas da dođete na slavlje. Nakon svete mise je domjenak u DVD-u. Molimo da se upisujete za domjenak. Upisi su nakon svetih misa u sakristiji ili župnom uredu. Javite se za pomoć u organizaciji domjenka. Osobito se pozivaju članovi i simpatizeri Bratovštine.